home Lietuviškai English
     Pradžia | Apie mus | Veikla | Leidiniai | Rėmėjai | Partneriai | Nuorodos | Paremk mus | Kontaktai | Struktūra
Ar manote, kad mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų saugykla prie Ignalinos atominės elektrinės bus pastatyta ir eksploatuojama saugiai?
Saugykla bus pastatyta ir eksploatuojama pagal visus reikalavimus
Saugykla kels grėsmę aplinkai ir bus nesaugi
Man svarbus šitas klausimas, bet aš turiu per mažai informacijos
Man visai nerūpi kur bus statoma radioaktyvių atliekų saugykla Lietuvoje
Neturiu nuomonės
Paieška

Aplankykite

Prenumerata

Atsisakyti prenumeratos

 

Dviračių transportas ir turizmas

NAUJO MARŠRUTO DVIRATININKAMS LIETUVOS-LENKIJOS PASIENYJE ATIDARYMAS

2004-07-16, Kaunas
Pranešimas žiniasklaidai


2004 m. liepos mėn. 17-31 d. kelionių mėgėjams bus pristatytas naujas dviračių maršrutas „Suvalkijos dviračių žiedas“ Suvalkijos (Lietuva) – Suvalkų (Lenkija) regione. Po ES plėtros šis maršrutas atveria naujas turizmo perspektyvas Lietuvos-Lenkijos pasienyje.

Bendrija „Atgaja“ kartu su Nemuno euroregiono Marijampolės biuru, Lietuvos dviratininkų bendrija, Lenkijos kraštotyrinio turizmo draugijos Suvalkų skyrium, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių rajono, Vilkaviškio rajono savivaldybėmis šiuo maršrutu organizuoja žygį dviračiais. Kelionė dviračiu – geriausios vasaros atostogos, kurioms nebaisus bet koks oras.

Žygis prasidės Marijampolėje, J. Basanavičiaus aikštėje šeštadienį (07.17) 12 valandą.

Kelionei jau užsiregistravo apie 60 dalyvių. Drauge su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Plungės ir kitų Lietuvos vietų gyventojais pedalus mins ir keletas dviratininkų iš JAV, Austrijos, Vokietijos, Lenkijos. Jau antrą kartą tokioje kelionėje dalyvaus Seimo narys vilkaviškietis Stasys Kružinauskas.

Bendras žygio atstumas apie 630 km, iš jų Lietuvoje apie 355 km, Lenkijoje apie 275 km. Dviratininkai kasdien nuvažiuos po 40 - 70 km, aplankys Vištyčio regioninį parką, Suvalkų kraštovaizdžio parką, J.Basanavičiaus ir V.Kudirkos muziejus, Paežerių ir Zyplių dvarus, Vygrių nacionalinį parką ir vienuolyną, daug istorijos ir kultūros paminklų. Dalyviai grožėsis nuostabia gamta, vakaros prie laužo su draugais, nakvos palapinėse ar mokyklose.

Šis žygis yra dalis Jungtinių Tautų vystymo programos Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programos (JTVP PAF MPP) remiamo projekto dalis. Projekto metu siekiama sukurti pagrindus nacionalinio dviračių maršruto vystymui Suvalkijos regione. Bus išleistas specializuotas gidas dviratininkams, įrengtos 4 stovyklavietės ir 5 poilsio aikštelės, pastatyti informaciniai stendai. Šių darbų tolimesniam finansavimui tikimasi pritraukti ES lėšas. Tai vienas perspektyvesnių maršrutų Lietuvoje, kuriam naujas galimybės suteikia atsivėrusios ES sienos. Lenkijos Suvalkų regione kuriama šio maršruto tąsa. Kartu su kolegomis iš Lenkijos tikimės, kad galimybė aplankyti dvi šalis bus patraukli tiek abiejų šalių, tiek užsienio dviratininkams. Dviračių turizmas, kartu su kitais turizmo plėtros projektais, skatina naujų paslaugų poreikį (maitinimas, apgyvendinimas, dviračių pardavimas ir remontas, etc.), darbo vietų kūrimąsi regionuose, todėl jį remia savivaldybės.

Bendrijos „Atgaja“ pirmą kartą 1991 metais organizuotas viešas žygis dviračiais, nuo 1994 m. tapo populiariu tradiciniu vasaros renginiu kelionių mėgėjams. Vėliau jų organizavimą perėmė Lietuvos dviratininkų bendrija. Nuo 2000 m. žygiams dviračiais prigijo bendras BaltiCCycle pavadinimas, išsiplėtė jų geografija į Latviją, Estiją, Kaliningrado sritį, Lenkiją. Kasmet juose dalyvauja šimtai žmonių iš Lietuvos ir kitų šalių, gausėja pačių renginių. Organizatoriai pabrėžia, kad tokiu būdu jie propaguoja aplinkosaugos, darnaus vystymosi, krašto istorijos ir kultūros pažinimo, dviračių kaip transporto priemonės populiarinimo idėjas.

Rėmėjai: JTVP Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programa, žurnalas „Kelionių magija“, jaunimo kultūros projektas ORE.LT

Maršrutas, aprašymas, smulkesnė informacija: www.atgaja.lt, www.bicycle.lt;
Žygio metu: Linas Vainius 8-699-33661 ir Gedrimė Kušlienė 8-656-21785

© Atgaja, 2004 • Office: Drobės g. 62, LT-45188, KAUNAS, Lithuania • Mailing: ACP P.O.Box 156, Kaunas 44002 Lithuania.
Phone: (+370 37) 425566 • Fax: (+370 37) 425207