home Lietuviškai English
     Pradžia | Apie mus | Veikla | Leidiniai | Rėmėjai | Partneriai | Nuorodos | Paremk mus | Kontaktai | Struktūra
Ar manote, kad mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų saugykla prie Ignalinos atominės elektrinės bus pastatyta ir eksploatuojama saugiai?
Saugykla bus pastatyta ir eksploatuojama pagal visus reikalavimus
Saugykla kels grėsmę aplinkai ir bus nesaugi
Man svarbus šitas klausimas, bet aš turiu per mažai informacijos
Man visai nerūpi kur bus statoma radioaktyvių atliekų saugykla Lietuvoje
Neturiu nuomonės
Paieška

Aplankykite

Prenumerata

Atsisakyti prenumeratos

 

Aplinkosauga Lietuvoje

OSKARAI KLIMATO ŽUDIKAMS ĮTEIKTI VILNIUJE


2004 07 14, Kaunas
Pranešimas žiniasklaidai

Pirmą kartą Lietuvoje įteikti „apdovanojimai“ gamtos niokotojams


Vilniaus Savivaldybės aikštėje liepos 14 d. trumpam sustojęs įspūdingas 9 m aukščio ir 7 m ilgio Klimato Drakonas vilniečius ir miesto svečius pakvietė į originalią aplinkosauginę akciją. Europoje ir Lietuvoje pirmą kartą surengti gamtos teršimo „blogiukų“ (politikų ir kompanijų) apdovanojimai Oskaru Klimato žudikui už blogus darbus gamtai ir žmonėms.

Lietuvoje Oskaro statulėles ir diplomus gavo Rusijos Lukoil kompanija, pradėjusi naftos gavybą iš D-6 telkinio Baltijos jūroje ties Kuršių Nerija ir UAB „Minijos nafta“ už naftos gavybos planus šalia Kintų ir Agluonėnų gyvenviečių.

Pretendentų į Oskarą Klimato žudikui diplomu apdovanota UAB „Nemuno bangos grupė“ už beatodairišką siekį statyti PET žaliavų gamyklą Klaipėdos rajone šalia Rimkų gyvenvietės, nepaisant vietinės bendruomenės ir aplinkosaugininkų argumentų.

Pretendentų diplomu apdovanotos ir politinės partijos - Lietuvos socialdemokratų partija, Liberalų ir centro sąjunga, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijos, Liberalų demokratų partija. Partijų kandidatai Prezidento rinkimuose (Č. Juršėnas, K. Prunskienė, V. Adamkus) ar partijų lyderiai (R. Paksas) aktyviai pasisako už Ignalinos atominės elektrinės darbo pratesimą ar naujų reaktorių statybą, taip sukeldami rimtas abejones dėl savalaikių Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų įvykdymo uždarant Ignalinos AE pirmąjį, o vėliau ir antrąjį blokus. Žalieji visame pasaulyje pagrįstai argumentuoja, kad atominė energetika nėra klimato kaitos problemų sprendimo būdas.

Nei vienam pretendentų atstovui neatvykus pasiimti apdovanojimų, jie bus įteikti per kurjerį.

Apdovanojimus įteikė Europos žemės draugai kartu su bendrija “Atgaja”. Žemės draugai yra viena didžiausių pasaulinių visuomeninių organizacijų, vienijanti kelis milijonus narių 68 šalyse. „Atgaja“ yra viena seniausių aplinkosauginių organizacijų Lietuvoje, veikianti nuo 1987 m., vieni iš žaliųjų judėjimo pradininkų ir steigėjų, daugelio aplinkosauginių iniciatyvų iniciatoriai.

Renginyje apsilankęs LR Aplinkos ministras A. Kundrotas tvirtino dedantis daug pastangų, kad Lietuvoje būtų tinkamai sprendžiamos klimato kaitos problemos ir su tuo susiję šalies tarptautiniai įsipareigojimai. Jis pritarė, kad tai sudėtinga problema ir sulaukianti per mažai visuomenės dėmesio.

Klimato Dinozauro akcijos koordinatorius Samuel Bryan pabrėžė, kad parodoje žmonės randa atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus apie šią globalinę problemą. Čia pateiktos rekomendacijos, ką galime daryti kiekvienas savo namuose, norėdami mažiau teršti gamtą.

Renginio metu žmonės gausiai lankė parodą apie klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Buvo renkami parašai po peticija, raginančia sumažinti „šiltnamio dujų“ išsiskyrimą. Peticija su parašais iš visos Europos 2004 m. rudenį bus įteikta naujai paskirtam Europos Sąjungos komisarui, atsakingam už energetiką.

Klimato Dinozauras liepos 15 d. atkeliaus į Nidą, renginys vyks prie jachtų uosto marių pakrantėje nuo 12 iki 18 val.

Informacija akcijos metu (liepos 15 d.): Linas Vainius (8-699-33661) ir
Saulius Pikšrys (8-687-92486). Daugiau www.atgaja.lt

© Atgaja, 2004 • Office: Drobės g. 62, LT-45188, KAUNAS, Lithuania • Mailing: ACP P.O.Box 156, Kaunas 44002 Lithuania.
Phone: (+370 37) 425566 • Fax: (+370 37) 425207