home Lietuviškai English
     Pradžia | Apie mus | Veikla | Leidiniai | Rėmėjai | Partneriai | Nuorodos | Paremk mus | Kontaktai | Struktūra
Ar manote, kad mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų saugykla prie Ignalinos atominės elektrinės bus pastatyta ir eksploatuojama saugiai?
Saugykla bus pastatyta ir eksploatuojama pagal visus reikalavimus
Saugykla kels grėsmę aplinkai ir bus nesaugi
Man svarbus šitas klausimas, bet aš turiu per mažai informacijos
Man visai nerūpi kur bus statoma radioaktyvių atliekų saugykla Lietuvoje
Neturiu nuomonės
Paieška

Aplankykite

Prenumerata

Atsisakyti prenumeratos

 

Aplinkosauga Lietuvoje

PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ PROBLEMATIKA LIETUVOJE

Pranešimas žiniasklaidai
2005 02 22, Kaunas

Kviečiame žiniasklaidos atstovus į seminarą „Pavojingų cheminių medžiagų problematika Lietuvoje“. Renginys vyks 2004 m. vasario 24 d. (ketvirtadienį) viešbutyje „Perkūno namai“, adresu Perkūno alėja 61, Kaunas (Žaliakalnyje, už Sporto halės) nuo 9.00 iki 12.00 (pramoninkams) ir 13-16 val. (visuomenės atstovams).
Laukiame Jūsų 9.00 val. ar kitu Jums patogiu metu.

Kalbėsime apie tas nuodingas medžiagas, kurios kėlė baimę ir susirūpinimą vietos gyventojams gaisro pesticidų sandėlyje metu Kazlų Rūdoje ir kitose Lietuvos vietose, kuriomis bandyta nuodyti Ukrainos prezidentą p. V. Juščenką. Tai dioksinai ir furanai, kurie susidaro gamybos proceso metu, deginant atliekas ir kitais atvejais.

Seminaro metu specialistai pristatys informaciją apie nuodingus chemikalus ir jų susidarymą ūkinėje veikloje ir gyvenamoje aplinkoje. Renginio tikslas – suteikti įmonėms kuo daugiau naudingos informacijos apie dioksinus ir furanus - jų poveikį sveikatai bei aplinkai, apie dioksinų mažinimą gamybos ir atliekų tvarkymo procesuose, jų išskyrimą reglamentuojančius įstatymus ir kitus aktualius klausimus. Visuomenės atstovai sužinos apie jų žalingą poveikį sveikatai ir aplinkai, kur šie chemikalai gali būti aplinkoje, kaip jų išvengti. Taip pat bus apžvelgta POT tvarkymo situacija Lietuvoje ir Stokholmo konvencijos nacionalinio įgyvendinimo plano rengimo rezultatai.

Tema labai aktuali katilinių, automobilių servisų, ligoninių, visuomenės sveikatos centrų, pramonės įmonių, vietos bendruomenių atstovams.

Seminarą organizuoja Aplinkosaugos informacijos centras kartu su bendrija „Atgaja“, bendradarbiaudamas su LR Aplinkos apsaugos inspekcija. Tai visuomenės informavimo ir švietimo kampanija kaip sudėtinė projekto „Nacionalinio įgyvendinimo plano dėl patvariųjų organinių (POT) teršalų pagal Stokholmo konvenciją parengimas“dalis.

LR Vyriausybė 2002 m. gegužės 24 d. pasirašė Stokholmo konvenciją dėl patvariųjų organinių teršalų (POT). Konvencija siekiama sumažinti naudojimą ir galiausiai eliminuoti 12-ika itin toksiškų ir ilgai išliekančių aplinkoje cheminių medžiagų. Vienas pirmųjų Lietuvos žingsnių įgyvendinant Stokholmo konvencijos reikalavimus, yra patvariųjų organinių teršalų Nacionalinio įgyvendinimo plano parengimas. 2004 metų pradžioje pradėtas vykdyti projektas, skirtas šio plano parengimui. Finansavimą projektui įgyvendinti per Jungtinių Tautų vystymo programą skyrė Pasaulio aplinkos fondas.

© Atgaja, 2004 • Office: Drobės g. 62, LT-45188, KAUNAS, Lithuania • Mailing: ACP P.O.Box 156, Kaunas 44002 Lithuania.
Phone: (+370 37) 425566 • Fax: (+370 37) 425207