home Lietuviškai English
     Pradžia | Apie mus | Veikla | Leidiniai | Rėmėjai | Partneriai | Nuorodos | Paremk mus | Kontaktai | Struktūra
Ar manote, kad mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų saugykla prie Ignalinos atominės elektrinės bus pastatyta ir eksploatuojama saugiai?
Saugykla bus pastatyta ir eksploatuojama pagal visus reikalavimus
Saugykla kels grėsmę aplinkai ir bus nesaugi
Man svarbus šitas klausimas, bet aš turiu per mažai informacijos
Man visai nerūpi kur bus statoma radioaktyvių atliekų saugykla Lietuvoje
Neturiu nuomonės
Paieška

Aplankykite

Prenumerata

Atsisakyti prenumeratos

 

Aplinkosauga Lietuvoje

PAAIŠKĖJO GALUTINIAI PRETENDENTAI Į OSKARĄ 'KLIMATO ŽUDIKAS"

Šis apdovanojimas bus įteiktas Klimato Dinozauro akcijos metu liepos 14 d. 11 val. Vilniuje savivaldybės aikštėje. Europos žemės draugai kartu su bendrija "Atgaja" organizuoja „Klimato Dinozauro“ akcijas Vilniuje ir Nidoje dėl naftos gavybos aplinkosauginių problemų ir poveikio klimato kaitai.

Akcijos metu bus išrinkti ir apdovanoti Oskaro „Klimato žudikas“ laureatai. Realiausi pretendentai yra Lukoil kompanija, pradėjusi naftos gavybą iš D-6 telkinio Baltijos jūroje ties Kuršių Nerija ir UAB „Minijos nafta“ už planus dėl naftos gavybos šalia Kintų ir Agluonėnų gyvenviečių ir galimo neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai.

Naftos kompanijos varžytuvėse dėl Oskaro „Klimato žudikas“ įgijo rimtus konkurentus. Tai UAB „Nemuno bangos grupė“ už beatodairišką siekį statyti PET žaliavų gamyklą Klaipėdos rajone šalia Rimkų gyvenvietės, nepaisant vietinės bendruomenės ir aplinkosaugininkų argumentų dėl šio objekto keliamo pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Kandidatais tapo ne tik kontraversiškus projektus siekiančios įgyvendinti kompanijos, bet ir politinės partijos - Lietuvos socialdemokratų partija, Liberalų ir centro sąjunga, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sambūris, Liberalų demokratų partija. Šių partijų remti kandidatai Prezidento rinkimuose, ar partijų lyderiai aktyviai pasisako už Ignalinos atominės elektrinės darbo pratesimą ar naujų reaktorių statybą, tokiu būdu sukeldami rimtas abejones dėl savalaikių Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų įvykdymo uždarant Ignalinos AE pirmąjį, o vėliau ir antrąjį blokus. Žalieji visame pasaulyje pagrįstai argumentuoja, kad atominė energetika nėra klimato kaitos problemų sprendimo būdas ir reikalauja neįtraukti branduolinės energetikos į galimų priemonių sąrašą, įgyvendinant Kioto susitarimus dėl šiltnamio dujų mažinimo.

Kitose šalyse laureatais tapo Europos Komisijos Energetikos ir transporto komisarė Loyola de Palacio, Rumunijos transporto ministras Miron Mitrea, Britų Pramonės konfederacijos prezidentas Digby Jones, regioninio parlamento pirmininkas Tore Sandvik iš Trondheimo Norvegijoje, kiti pramonės ar politikos atstovai, kurių kontraversiška veikla kertasi su klimato kaitos problemų sprendimu ir yra kelia realią grėsmę gamtai ir žmonėms.


Daugiau informacijos: tel. (37) 425566 arba 8-699-33661

Pagarbiai,
Bendrijos „Atgaja“ Tarybos narys Linas Vainius

© Atgaja, 2004 • Office: Drobės g. 62, LT-45188, KAUNAS, Lithuania • Mailing: ACP P.O.Box 156, Kaunas 44002 Lithuania.
Phone: (+370 37) 425566 • Fax: (+370 37) 425207