home Lietuviškai English
     Pradžia | Apie mus | Veikla | Leidiniai | Rėmėjai | Partneriai | Nuorodos | Paremk mus | Kontaktai | Struktūra
Ar manote, kad mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų saugykla prie Ignalinos atominės elektrinės bus pastatyta ir eksploatuojama saugiai?
Saugykla bus pastatyta ir eksploatuojama pagal visus reikalavimus
Saugykla kels grėsmę aplinkai ir bus nesaugi
Man svarbus šitas klausimas, bet aš turiu per mažai informacijos
Man visai nerūpi kur bus statoma radioaktyvių atliekų saugykla Lietuvoje
Neturiu nuomonės
Paieška

Aplankykite

Prenumerata

Atsisakyti prenumeratos

 

Aplinkosauga Lietuvoje

FILMO "POISON FIRE"/NUODINGA LIEPSNA DEMONSTRACIJA KAUNE 2009-11-26

Ekologinio ir socialinio kino seminarai PLĖTROS ŠLEIFAS

Seminarų laikas: kiekvieną ketvirtadienį, 17.30 val., lapkričio 19 d. – gruodžio 17 d.
Seminarų vieta: Lietuvos Istorinės Prezidentūros salė. Adresas: Vilniaus g. 33, Kaunas.

Renginiai nemokami, atviri visiems, besidomintiems ekologinėmis, socialinėmis ir kultūrinėmis aktualijomis.

Lapkričio 26 d. bus rodomas dokumentinis filmas Poison Fire / Nuodinga liepsna (Friends of the Earth International, Environmental Rights Action, 2006). Filmas, kurio premjera įvyko Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje (IDFA) Amsterdame 2008 m., atskleidžia pragaištingą naftos ir dujų gavybos poveikį gamtai ir žmonėms Nigerio upės deltoje, Nigerijoje (Afrika). Režisierius su grupe vietinių Nigerijos aktyvistų aplankė Nigerio deltoje gyvenančias bendruomenes, kurių kaimynystėje tarptautinė naftos kompanija "Shell" išgauna naftą ir degina dujų fakelus. Žalia nafta užteršta upės delta, be maisto ir pajamų likę žmonės, "Shell" vadovų reakcija į reikalavimus dėl taršos nutraukimo, žmonių pasipriešinimas – visa tai filme atskleidžiama gyvai ir emocingai. Po filmo kelsime klausimą, ar dar esama „tolimų“ ir „artimų“ ekologinių problemų; kokias kiekvienas iš mūsų turime galimybes priešintis globaliam aplinkos, žmogaus sveikatos ir lokalių kultūrų niokojimui ?
Diskusiją moderuos žinomas Lietuvos aplinkosaugininkas Linas Vainius.

Tolimesniuose seminaruose:
 
Gruodžio 3 d.: AN INCONVENIENT TRUTH  / NEPATOGI TIESA. Moderatorius Leonardas Rinkevičius.
Gruodžio 10 d.: WHEN THE TIME COMES / LAIKUI ATĖJUS. Moderatorius Saulius Pikšrys.
Gruodžio 17 d.: SAKHALIN‘S BLACK TEARS / JUODOSIOS SACHALINO AŠAROS. Moderatorius Gintautas Mažeikis.

Ketvirtadienio vakarais Istorinėje prezidentūroje Kaune vyksta Ekologinio ir socialinio kino seminarai „Plėtros šleifas“. Seminarus organizuoja VU KHF Sociokultūrinių tyrimų centras, CEE Bankwatch Network atstovas bendrija „Atgaja“, KTU Sociologijos katedra. Organizatorių tikslas - pakviesti Kauno visuomenę į atvirą diskusiją žmogaus darnos su jo aplinka klausimais, kurių nebeturėtume ignoruoti, supaprastinti, laikyti vien reklaminiais šūkiais ar nuleisti juokais.
Pirmajame seminare lapkričio 19 dieną rodytas filmas "Source" / Šaltinis (CEE Bankwatch Network, 2005). Daugelio tarptautinių dokumentinių ar ekologinių filmų festivalių apdovanojimus pelnęs kūrinys pasakoja apie Baku-Tbilisi-Ceyhan naftotiekį, apie jo padarinius Azerbaidžano žmonėms, apie jų bemaž beviltiškus siekius ginti savo teises, priešintis korumpuotai šalies valdžiai bei pasaulinio naftos verslo magnatams. Į po filmo vykusią diskusiją aktyviai jungėsi labai įvairūs žmonės, kuriuos vienijo noras geriau suprasti filmo iškeltas problemas ir susieti ar palyginti jas su Lietuvos situacija. Pagrindinis klausimas – vienijantis visus seminarus ir diskusijas – klausimas, kaip, kiek ir kuo galime priešintis lokalioms ir globalioms ekologinėms nelaimėms. Diskusiją moderavo ir seminarų idėją pristatė bendrijos „Atgaja“ pirmininkas Saulius Pikšrys.

Maloniai kviečiame visus!
Renginio organizatoriai

© Atgaja, 2004 • Office: Drobės g. 62, LT-45188, KAUNAS, Lithuania • Mailing: ACP P.O.Box 156, Kaunas 44002 Lithuania.
Phone: (+370 37) 425566 • Fax: (+370 37) 425207